Tinklaraštis

Sugedę vaikų dantys – kas turi tam įtakos ir kaip to išvengti?

Sugedę vaikų dantys
Kūdikis (1-12 mėn) / Vaiko sveikata

Sugedę vaikų dantys – kas turi tam įtakos ir kaip to išvengti?

✅ Parengta su gydytoja vaikų odontologe Erika Mažeike

Sugedę vaikų dantys – kas turi tam įtakos?

Ar žinojote, kad vaiko dantys pradeda formuotis jau 4-5 nėštumo mėnesį? Tad pirmuosius sveikų dantų „pamatus“ kloja mažylio mama, prižiūrėdama savo mitybą dar nėštumo metu. Įtakos besiformuojantiems kūdikio dantims nėštumo metu gali turėti ir mamos sveikatos sutrikimai, vartojami vaistai ar komplikacijos gimdymo metu.

O mažyliui jau gimus ir pradėjus dygti pirmiesiems dantims, reguliari kūdikių dantų priežiūra tampa pagrindiniu faktoriumi, kuris nulems vaikų dantų sveikatą. Todėl visiems tėvams rekomenduojama susipažinti su bendromis gairėmis kaip prižiūrėti kūdikio dantukus, kad šie išliktų sveiki ir negestų.

Kūdikių dantų šepetėlis – ką pasirinkti?

Pirmasis kūdikių dantų šepetėlis jūsų namuose gali atsirasti dar iki prasikalant pirmiesiems dantims – pavyzdžiui, antpirščiai su šereliais (be dantų pastos), kurių pagalba yra masažuojamos ir valomos kūdikių dantenos, taip padedant mažyliui apsiprasti ir jaukintis dantų valymosi rutiną.

Pradėjus dygti pirmiesiems dantims, kūdikių dantų šepetėlis jau yra būtinas. Tinkamas kūdikių dantų šepetėlis padės užtikrinti, kad bus nuvaloma sritis prie dantenų ir išvalomos krūminių dantų vagelės. Jeigu vaikas turi dantų, kurie liečiasi, tuomet bus reikalingos ir tarpdančių valymo priemonės, kurios tinkamai išvalys daugiausiai burnos bakterijų prikaupiančią dantų zoną – tarpdančius.

Taip pat vertėtų žinoti, kad kūdikių dantų šepetėlis yra keičiamas kas maždaug 2-4 mėnesius ir po kiekvienos infekcinės ligos.

💡 Video paskaitoje „Vaikų dantų priežiūra ir sveikata“ gydytoja vaikų odontologė yra aptarusi konkrečius produktus, kurie pacientams pasiteisina labiausiai.

Kūdikių dantų pasta – ką pasirinkti?

Pagal naujausias Lietuvos odontologų rūmų ir Europos vaikų odontologų asociacijos rekomendacijas, vaikams nuo pat pirmo danties iki 3 metų dantis valo tėvai su 1000 ppm fluoridų kūdikių dantų pasta. Tik jei dantų ėduonies rizika maža ir vaikas gyvena vietovėje, kur daug fluoro geriamajame vandenyje, kūdikio dantų valymas gali būti atliekamas su mažiau fluoridų turinčia dantų pasta, t.y. 500 ppm, tačiau tą turėtų paskirti jūsų vaiko odontologas, įvertinęs visą situaciją.

💡 Video paskaitoje „Vaikų dantų priežiūra ir sveikata“ gydytoja vaikų odontologė yra aptarusi konkrečius produktus, kurie pacientams pasiteisina labiausiai.

Sugedę vaikų dantys – ar būtina gydyti pieninius dantis?

Svarbu žinoti, kad net ir pieniniai sugedę vaikų dantys turi būti gydomi. Negydomi pieniniai dantys gali turėti neigiamos įtakos nuolatinių dantų sveikatai, todėl jų gydymas yra toks pats svarbus, kaip ir nuolatinių dantų.

Nuo pat pirmojo išdygusio pieninio danties odontologai siūlo profilaktiškai su vaiku apsilankyti apžiūrai pas odontologą kas pusę metų – tai padeda užtikrinti, kad problemoms bus užbėgta už akių, jūsų nekankins sugedę vaikų dantys ir šeimai neteks išgyventi nemalonios dantų gydymo patirties.

Žindymas ir sugedę vaikų dantys – mitas ar tiesa?

Verta pastebėti, kad sugedę vaikų dantys ir žindymas neturi nieko bendro – tai gajus mitas. Motinos pienas skatina augti gerąją burnos mikroflorą, naikina bakterijas ir padeda stiprinti dantis. Tad vaiką galima žindyti ir nakties metu, nes tai neturi jokios neigiamos įtakos mažylio dantims.

Norite sužinoti daugiau apie kūdikių ir vaikų dantų priežiūrą?

Šeimas, auginančias 0-10+ metų vaikus, kviečiame žiūrėti išsamią video paskaitą „Vaikų dantų priežiūra ir sveikata“ su gydytoja vaikų odontologe Erika Mažeike, kurioje rasite visus atsakymus apie vaikų dantų priežiūrą ir sveikatą. Paskaitoje specialistė aptars ką vertėtų žinoti apie kūdikių ir vaikų dantų dygimą, kaip tinkamai valyti ir prižiūrėti dantukus nuo kūdikystės ir vaikui augant, kokios priemonės pasiteisina labiausiai, kaip prisijaukinti dantų valymą, kokia yra mitybos reikšmė dantų sveikatai ir kokius produktus vertėtų įtraukti į mažylio racioną, kaip tinkamai elgtis įvykus dantų traumai, kokios įtakos dantims turi įvairūs žalingi įpročiai ir dar daug visko!


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *