👉 Sutaupyk su NARYSTE TĖVŲ KLUBE

Tinklaraštis

„Ramaus miego knyga“ – knygos apžvalga

0-29
Knygos tėvams

„Ramaus miego knyga“ – knygos apžvalga

Kuo „Ramaus miego knyga“ buvo naudinga:

✅ Dar tik ieškantiems savęs tėvams padeda susidaryti mokslu pagrįstą ojektyvesnę nuomonę. Visose psichologės ir vaikų ugdymo specialistės, Sarah Ockwell-Smith, knygose galima rasti švelnius tėvystės principus, paremtus moksliniais tyrimais, tačiau pateiktus labai žemiška kalba.
✅ Supažindino su esminiais kūdikio miego principais, kūdikio miego ciklai, kas turi įtakos miegui, kada atsiranda ritmas, realistiška miego trukmė, kaip sumažinti staigios kūdikių mirties riziką, įvairių miego problemų sprendimai (siaubo priepoliai, vaikščiojimas ir kalbėjimas per miegus, šlapinimasis), tinkama miego aplinka, mityba, sveikų miego asociacijų kūrimas, laiko ir jo juostų pokyčiai, žindomo, maitinamo pieno mišiniu ir kietu maistu kūdikio miegas. Su šiom žiniom atėjo daug ramybės, nes tapo aišku ko yra realu tikėtis iš kūdikio miego, ypač per pirmus chaotiškus 3-4 mėnesius.
✅ Knygoje galima rasti miego istorijų analizes ir daug praktiškai pritaikomų patarimų. Aš išmokau atskirti kada Liepa jau perėjusi į kietesnio miego fazę ir kada saugiausia bandyti perkelti nuo rankų į lopšį. Supratau kodėl ji kaip laikrodukas nubusdavo po 30 minučių ir tai išsprendėme. Sėkmingai pritaikėme knygoje pateiktus aplinkos, mitybos, miego asociacijų patarimus, kurie Liepai padeda kokybiškai pailsėti.
✅ Knygą atsiversti bus naudinga susidūrus su konkrečiais miego iššūkių etapais ir toliau (iki 5 metų).
✅ Mano Instagram highlight’e „Miegas“ rasite knygos ištraukas.

 

Ką skaitant vertėtų įvertinti:

🔴Kiekvienas vaikas yra absoliučiai unikalus, todėl svarbu atsirinkti, kas padės atliepti jūsų vaiko poreikius. Pavyzdžiui, Liepa nuo gimimo turi labai stiprų erdvės poreikį, todėl mums visiškai netiko vystymas, bet koks judesių varžymas, o pasiteisino kaip tik miegas atskiroje erdvėje, nešiojimas nešioklėje ir vežiojimas vežime atsukus į pasaulį (nors rekomenduojama atvirkščiai). Tai yra pavyzdys kaip galų gale yra svarbu įsiklausyti į individualius vaiko poreikius.
🔴Daugelis mokslinių šaltinių yra 20-30 metų senumo ir remiantys tik vieną argumento pusę, tai dar viena priežastis kodėl visko nereikėtų priimti 100%.

 

Jums taip pat gali patikti:

 


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *