Lengvas ir sklandus gimdymas – kas pasiteisino
SVARBU: Naujausią informaciją apie tai, ką verta turėti ir ko ne gimdykloje bei pirmomis dienomis ligoninėje, kas pravertė ruošiantis rasite nemokamame rinkinyje: Pasiruošimas gimdymui ir pirmoms dienoms su naujagimiu
Liepa atėjo į šį pasaulį taip sklandžiai ir taip lengvai, kaip nebuvau svajojusi. Į ligoninę atvykome su 4cm atsidarymu (beveik pusiaukelėje!), po įsikūrimo gimdykloje praėjus 4 valandoms aktyvių sąrėmių be nuskausminamųjų, pajutau norą stumti. Ir taip, akušerei patvirtinus, kad dukra jau beveik čia, po dar 10 minučių pirmą kartą išvydome ir išgirdome mūsų Liepą. Po gimdymo pati išsimaudžiau, vaikščiojau ir iškart sėdėjau – jaučiausi kaip po intensyviausios gyvenimo treniruotės, bet tikrai ne gimdymo, kokį įsivaizdavau. Taigi, gimdymo patirtis mums buvo tikra dovana. Trumpai noriu pasidalinti kas, mano nuomone, labiausiai lėmė lengvą ir sklandų Liepos atėjimą į šį pasaulį:
⠀
📌 Ilgiausią sąrėmių dalį prabuvome jaukiai namuose.
📌 Dar iki gimdymo nuolat palaikėme ryšį su gimdymą priimsiančia akušere. Tačiau svarbiausia – atvykus į ligoninę gimdyti, nėra geresnio jausmo, nei pamatyti pažįstamą veidą. Ji mus nuo pat atvykimo globojo ir palaikė taip, jog man nei akimirką nebuvo kilusi mintis, jog aš kažko nesugebėsiu. Ji buvo susipažinusi su mūsų nėštumo istorija, gimdymo lūkesčiais ir pati komunikavo su daktare bei kitu personalu.
📌 Akušerės dėmesingumas gimdymo metu menkiausioms smulkmenoms. Pastebėjusi, kad vandenų pūslė dirba visiškai neefektyviai ir dėl jos gimdymas truks ilgiau nei turėtų, pasiūlė nuleisti vandenis ir tai padėjo visai gimdymo veiklai įsivažiuoti.
📌 Vyro buvimas šalia. Aš net nuo parkingo iki ligoninės ėjau su sąrėmiais, nes nesutikau likti viena be jo, kol parkuos automobilį. Taip labai tą dieną šalia reikia artimo žmogaus. O kai jis dar ir kursus praėjęs, ir moka skausmą lengvinančius masažus, tada gimdymas tampa nuostabiu komandiniu darbu.
📌 Pasiruošimas. Kursų, knygų bei darbo su savo emocijomis visą neštumą dėka į ligoninę vykau ganėtinai rami, nes žinojau ko tikėtis, kokie galimi scenarijai ir kaip elgtis įvairiose situacijose.
📌 Pasitikėjimas savo kūnu. Svarbu įsiklausyti, nes kūnas padiktavo geriausią poziciją sąrėmiams ir stangoms. Nors gimdymo metu gimdykloje buvo prižiūrintys medikai, kūnas be jokio įsikišimo darė viską kuo puikiausiai pats.
⠀
📸 @pienespukasphotography