👉 Sutaupyk su NARYSTE TĖVŲ KLUBE

Tinklaraštis

Knygos apžvalga – Ašaros ir pykčio priepuoliai: ką daryti, kai kūdikiai ir vaikai verkia (Aletha Solter)

Ašaros ir pykčio priepuoliai
Knygos tėvams / Kūdikis (1-12 mėn) / Vaikas (13mėn+)

Knygos apžvalga – Ašaros ir pykčio priepuoliai: ką daryti, kai kūdikiai ir vaikai verkia (Aletha Solter)

Knyga „Ašaros ir pykčio priepuoliai“ (Aletha Solter) – turbūt yra viena vertingiausių tėvystės knygų, kurią rekomenduočiau perskaityti visiems tėvams. Ir ypač auginantiems vaikus iki 2-3 metų bei pirmą kartą susiduriantiems su intensyviomis vaiko emocijų bangomis. Ji nuramins, išlaisvins iš ašarų ir pykčio priepuolių baimės, padės į verksmą pažiūrėti visiškai kitu kampu!

⠀⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

Knyga „Ašaros ir pykčio priepuoliai“- kas patiko?

🎓Autorė – raidos psichologė, kuri specializuojasi prieraišumo ir psichologinių traumų srityse. Knyga paremta moksliniais tyrimais.
✅Ypač pravers tėvams, ieškantiems informacijos apie verksmą, pykčio priepuolius, traumas, kaip tinkamai elgtis, kaip tvarkytis su savo emocijomis ir kaip auginti vaikus neslopinant jų emocijų.
👶Vertinga nuo pirmų kūdikio dienų ir jau suaugusiems.
🌱 Kalbama apie gilumines stiprių emocijų šaknis.
🔥 Aptariami vaikų raminimo būdai, kurie iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti švelnūs, nekalti, o yra ne ką mažiau žalingi.
☀️Nors knyga yra apie vaikų emocijas, aš atradau ne ką mažiau atsakymų į savo pačios jausmus ir baimes. Ieškojau būdų nuraminti vaiką, o suradau savo pačios nusiraminimą. Jeigu anksčiau tos akimirkos mane išsunkdavo iki paskutinio lašo, dabar per jas jaučiuosi rami, nes abi jau išmokome – tai laikas stipriai apsikabinti ir sugrįžti į ryšį. O rezultate nurimo Liepos ašaros ir pykčio priepuoliai, pasibaigė kritimai ant žemės ir vadinamos „vaiko isterijos“.
🙇‍♀️ Suvokiau, kad ne vaikui yra sunku su tom stipriom emocijom, tai man jas pakelti sunku, tai man jos nepatogios, tai aš dar tik mokausi jas priimti.
🤱Nuoširdžiai manau, kad perskaičiau ją jau vėlokai. Jeigu būčiau turėjusi tą informaciją tik Liepai gimus, būčiau visai kitaip žvelgusi ir į kūdikio verksmą. Bet geriau vėliau nei niekada!

💡Jums taip pat gali patikti mūsų pokalbis „Didelės mažų vaikų emocijos“ su pagarbios tėvystės koučere:

⠀⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

Knyga „Ašaros ir pykčio priepuoliai“ – ką vertėtų žinoti?

👀 Kai kurie knygos argumentai yra paremti autorės patirtimi ir šeimų istorijomis, kas mane privertė kiek sudvejoti.
⚡️Verksmo teorija dar nėra plačiai atrasta tėvų, tad gali prireikti laiko ir šiek tiek praktikos, kol senas nuostatas ims keisti naujos, kol prisijaukinsite, įsitikinsite ir pajusite, jog daug lengviau yra priimti vaiko emocijas nei jas karštligiškai slopinti. Ypač jeigu patys buvote auginami „geromis mergaitėmis“ ir „neverkiančiais berniukais“. Todėl manau, kad ją į rankas reikėtų imti, kai jau esate pasiruošę susitikti su savo emocijomis.

⠀⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

Kelios mintys iš knygos

„Mano, kaip mamos, darbas – nebūtinai apsaugoti vaiką nuo skausmo, sunkumų ir nesėkmių, bet padėti jam išmokti susidoroti su šių dalykų sukeliamomis emocijomis.“

„Kai verkiame reaguodami į emocinį stresą, sunaudojame energiją, sumažiname įtampą, sumažiname kraujo spaudimą ir su ašaromis iš organizmo pašaliname streso hormonus bei neurotransmiterius, taip atkurdami fiziologinę pusiausvyrą.“

„Neramumo laikotarpiai dažnai eina prieš įgyjant naują įgūdį, kaip antai prieš paimant daiktą ar išmokstant šliaužioti. Taigi, jei jūsų kūdikis verkia dažniau nei paprastai, galbūt taip jis atsikrato nesėkmių išgyvenimo, patirto intensyviai mokantis naujo įgūdžio.“

„Jūsų pirmasis impulsas kūdikiui pravirkus tikriausiai ir yra tai, kaip elgdavosi su jumis, kai verkdavote būdamas kūdikis, net jei sąmoningai to neprisimenate.“

„Kai tėvai negali išklausyti stiprių vaiko emocijų, kūdikis nesijaučia visiškai matomas ar girdimas ir susiformuoja pakaitinis prieraišumas negyviems daiktams.“

„Mamos verkdamos taip pat sumažina įtampą ir jaučiasi ramesnės būdamos su kūdikiais. Taigi nesistenkite nuslopinti savo noro verkti. Verkti yra gerai jums ir jūsų kūdikiui.“

„Gyvenimas tampa daug lengvesnis, kai verkiančių ir pykstančių vaikų tėvai supranta, kad nėra jokios problemos ir jiems tereikia būti su savo vaiku.“

⠀⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

Knygos turinys

⠀⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

Norite sužinoti daugiau apie vaikų emocijas ir jaustis ramiau joms užplūdus?

Kviečiame žiūrėti video paskaitą „Vaikų emocijų bangos“ su psichologe Milda Kukulskiene. Paskaitoje specialistė supažindins kaip vystosi vaiko emocinė raida iki 2 metų, kaip galime padėti vaikui mokytis reguliuoti emocijas, į kokias zonas yra skirstomos vaikų emocijos ir kaip jas pasitelkti tėvystėje, kas yra emocinė iškrova ir kaip ji pasireiškia, kaip vystosi vaikų gebėjimas reguliuoti emocijas nuo gimimo iki 5 metų, kaip galime padėti vaikui bei sau patiriant intensyvias emocijas.


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Komentarai (2)

  1. Agnė

    Visur išnaršiau, niekur neradau nei anglų, nei lirtuvių kalba. Radau vienoje bibliotekoje, bet esu 4 eilėje, ją pasiimti…

    1. Iveta Bakanauskė | 120% autorė

      Sveiki, matau, kad dabar knygos.lt galima atlikti išankstinį užsakymą ir jau greitai jie gaus papildymą: https://www.knygos.lt/lt/knygos/asaros-ir-pykcio-priepuoliai–ka-daryti–kai-kudikiai-ir-vaikai-verkia/ 🙂