Tinklaraštis

Kada atsiranda pirmos mėnesinės po gimdymo?

Mėnesinės po gimdymo
Atsistatymas po gimdymo

Kada atsiranda pirmos mėnesinės po gimdymo?

✅ Parengta su gydytoja akušere ginekologe Akvile Vilkaitiene

Pirmos mėnesinės po gimdymo

Mėnesinės po gimdymomenstruacijų ciklas visoms moterims po gimdymo atsistato ne vienodai. Daug lemia ir tai ar moteris yra žindanti ar ne. Tačiau svarbu pastebėti, kad ir žindančioms moterims menstruacijos gali atsinaujinti anksčiau nei įprastai.

Pastebima, kad mėnesinės po gimdymo atsiranda vėliau, jei žindydama moteris nedaro didesnių nei 4 valandų pertraukų tarp žindymų.

Kada po gimdymo atsiranda mėnesinės?

  • Nežindančioms moterims pirmos mėnesinės po gimdymo gali atsirasti po 1-3 mėnesių.
  • Maitinant mėnesinės gali atsirasti tarp 5-8 mėnesio arba tik nutraukus žindymą galutinai. Tačiau tai lemia daug faktorių ir tiksliai to įvardinti negalima.

Po gimdymo mėnesinės (jei žindomas kūdikis) gali būti labai nereguliarios. Gali skirtis tiek ciklas, tiek kraujavimo intensyvumas, tiek pačių mėnesinių trukmė. Kartais menstruacijos gali vėl nepasirodyti kelis mėnesius. Tai yra normalu, kol žindomas kūdikis.

Kada prasideda mėnesinės po gimdymo kiekviena moteris į šį klausimą atsakytų skirtingai. Tad svarbu sekti ir klausyti savo organizmą ir nesivadovauti kitų patirtimi. Taip pat svarbu nepamiršti pasirūpinti ne tik naujagimiu, bet ir savimi ir po 6 savaičių pirmą kartą pasirodyti pas ginekologą.

Dėl kokių priežasčių mėnesinės gali atsirasti anksčiau?

Kada po gimdymo prasideda mėnesinės jau išsiaiškinome, tačiau yra keli veiksniai, kurie gali nulemti ankstesnį mėnesinių atsiradimą žindant kūdikį. 

Dažniausiai moterys, maitinančios kūdikius motinos pienu (žindant ar nutraukinėjant), pirmus 6 mėnesius be pertraukimų pirmomis mėnesinėmis po gimdymo suserga tarp 6-9 mėnesio. Tačiau yra moterų, kurioms menstruacijos atsinaujina tik po 1-1.5 metų arba tik nutraukus žindymą. 

Moterys, kurios kūdikį maitina mišriai žindant arba nutrauktu motinos pienu ir mišinuku – joms menstruacijos vidutiniškai atsinaujina 3-5 mėnesį. 

Natūralu, kad kol kūdikis yra žindomas (priklausomai nuo dažnių, trukmės ir maitinimo būdų), mėnesinės susireguliuoja į normalų ciklą per 1-2 metus.

Kada po gimdymo atsiranda mėnesinės anksčiau gali nulemti ir kiti veiksniai: kai kūdikis nėra žindomas, kai kūdikis dažnai naudoja čiulptuką, kai dienos metu kūdikis yra žindomas rečiau nei kas 4 val., naktį – kas 6 val., kai moters organizme natūraliai progesterono kiekis yra mažesnis.

Dėl kokių priežasčių mėnesinės gali atsirasti vėliau?

Kada prasideda mėnesinės po gimdymo vėliau:

  • Kai kūdikis yra žindomas dažnai ir ilgai (nėra laikomasi grafikų ir atliepiamas kūdikio natūralus noras žįsti);
  • Kai tarp žindymų nėra didesnių nei 4 val. tarpų;
  • Kai kūdikis gauna oda-oda kontaktą ir miega kartu su mama lovoje;
  • Kai moters organizme yra aukštesnis progesterono kiekis.

Svarbu pastebėti, kad atsiradusios mėnesinės neturi jokios įtakos žindymui ir kūdikį galima žindyti toliau. Pieno kokybė ir sudėtis dėl to nekinta, gali kiek pakisti tik skonis dėl hormoninių svyravimų tarp ciklų.

Kitas ne ką mažiau svarbus dalykas, kad žindymas nėra apsauga nuo pastojimo. Moteris tampa vaisinga dar prieš susirgdama mėnesinėmis. Tad norint apsisaugoti nuo nėštumo svarbu pasitarti su prižiūrinčiu ginekologu dėl galimos kontracepcijos po gimdymo.

Norite sužinoti apie sklandų atsistatymą po gimdymo?

Kviečiame žiūrėti video paskaitą su akušere ginekologe Akvile Vilkaitiene, kurioje gydytoja aptars ką vertėtų žinoti apie atsistatymą po gimdymo kiekvienai mamai, kokie yra dažniausiai šeimoms kylantys klausimai ir sunkumai, į kokius pavojaus ženklus reikėtų nenumoti ranka ir patars kaip atsistatyti po gimdymo kuo sklandžiau.


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *