“Trisdešimt milijonų žodžių” (Dr. Dana Suskind) – knygos apžvalga
“Trisdešimt milijonų žodžių” (Dr. Dana Suskind) – man tapo viena naudingiausių skaitytų knygų, pasakojanti kaip per pirmus 3 vaiko metus galime sukurti tinkamiausias sąlygas vaiko smegenų vystymuisi ir pasiekti potencialą, kuris glūdi šiame ypatingame amžiaus tarpsnyje ❤️
⠀
Kuo knyga buvo naudinga:
0️⃣-3️⃣👶 Knygoje pateikiami moksliniais tyrimais paremti patarimai, kurie labiausiai yra pritaikomi nuo 0 iki 3 metų. Šiuo laikotarpiu vaiko smegenys pasiekia 85% savo fizinio augimo, o tai nulemia svarbius mąstymo ir mokymosi įgūdžius, kurie lydi visą gyvenimą.
🤱 Labai patiko tai, kad visi patarimai yra natūraliai pritakomi įprastoje tėvų ir vaikų kasdienybėje, neforsuojantys ir atliepiantys vaiko poreikius.
🙌 Knyga moko kaip kalbėti su vaikais, kad jie augtų pasitikintys, gebantys spręsti problemas, empatiški, reguliuojantys savo emocijas, neįsprausti į lyčių stereotipus, turintys gerus mokymosi ir mąstymo įgūdžius žmonės.
🧠✨ Buvo naudinga suprasti kokį poveikį smegenų vystymuisi turi stresas, kūdikiškos kalbos naudojimas, tinkamas pagyrimų išsakymas, paliepimai ir draudimai, knygų skaitymas, rutina.
🤭 Pateikia praktiškų patarimų kaip kalbėti daugiau ir kaip lengviau prakalbinti vaikus.
🌱 Knyga artima Montessori principus taikančioms šeimoms, nes yra sutampančių patarimų.
💡 Įdomi mintis, kad švietimas turėtų daugiau investuoti į gerų sąlygų smegenų vystymuisi užtikrinimą vaiko 0-3 metais. Nes taip būtų sprendžiama problema, o ne jos pasekmės (jau susiformavę vaiko įgūdžiai atėjus į mokyklą).
💯 @120pct rutuliuke “auklėjimas” rasite išsaugotas kai kurias patikusias knygos mintis.
⠀
Ką vertėtų žinoti prieš įsigyjant:
🤷Knygoje rasite istorinius faktus, “Amerikos labui” skatinimus ir asmeninius autorės nukrypimus. Retsykiais norėjosi greičiau eiti prie esmės ir patarimų.
🙄 Man norisi tikėti, kad gyvenime pasiekiame tiek, kiek įdedame pastangų, todėl kartais skaitant atsidurdavau vidiniame konflikte dėl tyrimų išvados, kuri teigia kad pirmų 3 vaiko metų patirtis nulemia viso gyvenimo pasiekimus. Ypač kai gyvename laikais, kuomet geri pažymiai mokykloje savaime patys nereiškia sėkmingo gyvenimo suaugus.